Introducing Diebold Nixdorf Diebold Nixdorf

Witamy w firmie Wincor Nixdorf w Polsce

Wiadomości
16-11-15 | One of the best fiscal years: boost from restructuring – net sales and earnings up substantially – solid start for Diebold Nixdorf – integration progressing well

Wincor Nixdorf AG met its revenue target for fiscal 2015/2016, which was on a par with the guidance figure it had previously revised upward, and exceeded the mark set with regard to operating profit.
Więcej...

Wiadomości
16-08-16 | Diebold Nixdorf – nowy lider usług w sektorze bankowym i sieci handlowych

W dniu 15 sierpnia 2016 roku doszło do zapowiadanego od wielu miesięcy połączenia firm Diebold i Wincor Nixdorf.
Więcej...

16-04-14 | Hit Roku 2016 dla NAMOS 7.17

Wincor Nixdorf został nagrodzony Hitem Roku 2016 za rozwiązanie dla rynku paliwowego NAMOS 7.17 w kategorii "Energetyka Paliwa, Chemia".
Więcej...

Wincor Nixdorf jest dynamicznie rozwijającą się globalną firmą informatyczną, oraz uznanym dostawcą technologii i usług dla:

  • sektora bankowego i instytucji finansowych,
  • sieci handlowych,
  • logistyki przemysłowo-magazynowej,
  • Centrów Rozliczeniowych,
  • hoteli i gastronomii, obiektów sportowych i rekreacji,
  • stacji paliw,
  • poczty,
  • transportu pasażerskiego.

Wincor Nixdorf powstał w 1952 roku w Niemczech jako Nixdorf Computers AG. Po przejęciu w 1990 roku przez Siemens AG, firma zmieniła swoją nazwę na Siemens Nixdorf Informationssysteme AG. W 1998 roku firma przekształciła się w Siemens Nixdorf Retail and Banking Systems GmbH. Rok później firma zmieniła swoją nazwę na obecną oraz odłączyła się od struktur Siemensa. 19 maja 2004 r. akcje Wincor Nixdorf zadebiutowały na giełdzie we Frankfurcie. Nabywców znalazło 9,2 mln akcji - zostało to przez specjalistów uznane jako jeden z największych sukcesów giełdowych 2004 r.

Główna siedziba firmy znajduje się w Niemczech, w Paderborn. Na całym świecie firma zatrudnia ponad 9 000 pracowników. Oddziały i przedstawicielstwa Wincor Nixdorf znajdują się w 130 krajach. Fabryki urządzeń samoobsługowych zlokalizowane są w Paderborn, Singapurze, Szanghaju oraz Sao Paolo. Wincor Nixdorf zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie pod względem zainstalowanych systemów kasowych, oraz drugie miejsce zarówno w Europie, jak i na świecie pod względem zainstalowanych bankomatów.

W Polsce Wincor Nixdorf prowadzi swoją działalność od 1990 roku. Główne biuro Wincor Nixdorf znajduje się w Warszawie, oddziały regionalne zlokalizowane są w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Serwis Wincor Nixdorf opiera się na własnej ogólnopolskiej sieci serwisowej, profesjonalnym 24/7 Global Customer Care Center oraz Centrum Monitorowania. Firma zapewnia klientom serwis urządzeń własnych oraz innych producentów (Multivendor).