Wincor Nixdorf - Kreujemy Przyszłość Biometryczne uwierzytelnianie transakcji w bankomatach Optymalizacja zarządzania gotówką w oddziale bankowym Samoobsługa w sieciach handlowych

Witamy w firmie Wincor Nixdorf w Polsce

Wiadomości
15-11-23 | DIEBOLD I WINCOR NIXDORF ŁĄCZĄ SIĘ, ABY STWORZYĆ WIODĄCĄ FIRMĘ OFERUJĄCĄ ROZWIĄZANIA SAMOOBSŁUGOWE DLA SEKTORA FINANSOWEGO I HANDLU DETALICZNEGO

Firmy zawarły umowę o połączeniu jednostek gospodarczych, w ramach której Diebold ogłosi dobrowolne, publiczne wezwanie do zakupu wszystkich akcji Wincor Nixdorf pozostających w obrocie.
Więcej...

15-11-06 | Mirosław Janik najlepszym Dyrektorem Finansowym

Wyniki rankingu Gazety Finansowej
Więcej...

15-10-15 | Otwarcie nowego biura Wincor Nixdorf w Katowicach

Dnia 15 października 2015 przy ul. Gawronów 4 w Katowicach odbyło się oficjalne otwarcie nowego biura firmy Wincor Nixdorf.
Więcej...

15-10-07 | Mobility Reseller Days 2015

Mobility Reseller Days 2015 uświetnione prelekcją Mirosława Janika
Więcej...

Wincor Nixdorf jest dynamicznie rozwijającą się globalną firmą informatyczną, oraz uznanym dostawcą technologii i usług dla:

  • sektora bankowego i instytucji finansowych,
  • sieci handlowych,
  • logistyki przemysłowo-magazynowej,
  • Centrów Rozliczeniowych,
  • hoteli i gastronomii, obiektów sportowych i rekreacji,
  • stacji paliw,
  • poczty,
  • transportu pasażerskiego.

Wincor Nixdorf powstał w 1952 roku w Niemczech jako Nixdorf Computers AG. Po przejęciu w 1990 roku przez Siemens AG, firma zmieniła swoją nazwę na Siemens Nixdorf Informationssysteme AG. W 1998 roku firma przekształciła się w Siemens Nixdorf Retail and Banking Systems GmbH. Rok później firma zmieniła swoją nazwę na obecną oraz odłączyła się od struktur Siemensa. 19 maja 2004 r. akcje Wincor Nixdorf zadebiutowały na giełdzie we Frankfurcie. Nabywców znalazło 9,2 mln akcji - zostało to przez specjalistów uznane jako jeden z największych sukcesów giełdowych 2004 r.

Główna siedziba firmy znajduje się w Niemczech, w Paderborn. Na całym świecie firma zatrudnia ponad 9 000 pracowników. Oddziały i przedstawicielstwa Wincor Nixdorf znajdują się w 130 krajach. Fabryki urządzeń samoobsługowych zlokalizowane są w Paderborn, Singapurze, Szanghaju oraz Sao Paolo. Wincor Nixdorf zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie pod względem zainstalowanych systemów kasowych, oraz drugie miejsce zarówno w Europie, jak i na świecie pod względem zainstalowanych bankomatów.

W Polsce Wincor Nixdorf prowadzi swoją działalność od 1990 roku. Główne biuro Wincor Nixdorf znajduje się w Warszawie, oddziały regionalne zlokalizowane są w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Serwis Wincor Nixdorf opiera się na własnej ogólnopolskiej sieci serwisowej, profesjonalnym 24/7 Global Customer Care Center oraz Centrum Monitorowania. Firma zapewnia klientom serwis urządzeń własnych oraz innych producentów (Multivendor).

Wincor Nixdorf tworzą trzy piony: Retail (rozwiązania dla handlu), Banking (rozwiązania dla banków) oraz Serwis (doradztwo, serwis i wsparcie techniczne).